Кошик

Чому картридж для под-системи тече - найпоширеніші проблеми та варіанти їх вирішення

0
17.06.2025 00:00 Час прочитання: 15 хв.
Чому картридж для под-системи тече - найпоширеніші проблеми та варіанти їх вирішення

Постійно стикаєтесь із проблемою підтікання картриджа? Ви не одні - власникам под-систем доволі часто доводиться мати справу із цією перешкодою. Коли змінний елемент починає підтікати, помітити це доволі легко - ви можете побачити вологу біля контактів на дні картриджа, помітити краплі рідини на його корпусі або навіть відчути рідину на губах під час затяжки. Хоча іноді це може здатись дрібницею, ігнорування такої проблеми з часом може призвести до серйозніших наслідків. Окрім того, що підтікання картриджа може мати негативний вплив на процес паріння, викликати дискомфорт та навіть роздратування, воно також може призвести до зайвої витрати рідини та навіть пошкодження самого пристрою.

Але чому це відбувається? Причин може бути декілька – від неправильної експлуатації до занадто спекотної температури повітря або невдалого вибору рідини. У цій статті ми розглянемо основні фактори, які можуть спричинити протікання, та дамо поради, як цього уникнути.

 

Чому картридж підтікає?

Підтікання картриджа може бути викликане низкою факторів, кожний з яких ми обов'язково розглянемо. Іноді це трапляється із вже "поношеними" картриджами, які використовувались більше 1-2 тижнів - це доволі передбачувано, адже випарники у змінних елементах не вічні і з часом обов'язково псуються. Проте те ж саме може статись і з новим картриджем - це вже стане неприємним сюрпризом, який, скоріш за все, викличе у вас питання.

Причини підтікань картриджа та варіанти їх вирішення

Нижче розберемо найпоширеніші причини підтікань змінних елементів, аби трошки прояснити ситуацію:

  • Зношення випаровувача - як ми і писали вище, випаровувачі для под-систем не призначені для довгострокового використання. Це обумовлено тим, що бавовна всередині нагрівального елементу поступово згоряє - ви можете зрозуміти, коли це відбувається, по неприємному горілому присмаку під час затяжки. Таке зношення призводить до того, що вата просто втрачає здатність утримувати рідину, що призводить до протікання.
  • Зношення картриджа або заглушки - картридж, тобто сам резервуар, теж може "втомитись". З часом конструкція може втратити герметичність, що рано чи пізно призведе до протікання. Також може зноситись чи просто відірватись заглушка для заправного отвору, який ні в якому разі не можна залишати відкритим.
  • Утворення конденсату - це ще одна поширена проблема, з якою стикаються майже усі користувачі под-систем. Конденсат може утворюватися на будь-яких пристроях для паріння, тож від цього нікуди не дітись. Варто просто регулярно протирати картридж та контакти на пристрої сухою серветкою.
  • Використання на неправильній потужності - кожен випаровувач (вбудований у картридж або окремий - неважливо) має свій діапазон потужності, на якій він може працювати. Часто перевищуючи рекомендовану потужність, ви можете спричинити швидше згоряння ватки у випарнику і внаслідок - протікання. У той самий час, використання на замалій потужності призведе до того, що увібрана у бавовну рідина не встигатиме випаруватись і так само може почати протікати.
  • Використання неправильної рідини - змінні елементи з різними значеннями опору призначені для використання із різними типами рідини.Якщо коротко: низькоомні випарники (0.4Ом та менше) мають більші отвори для просочення вати, тому сольові рідини з текучою консистенцією можуть просто витекти крізь них. Тому для таких змінних елементів рекомендується використовувати густі органічні рідини, а сольові - на картриджах із більшим опором (0.6Ом та більше), тому що у них ці отвори є значно меншими.
  • Надмірний тиск у резервуарі - це трапляється, коли під час заправки у резервуар попадає забагато повітря. Щоб уникнути такої проблеми, рекомендується заповнювати картридж не повністю, а приблизно на 2/3.
  • Спекотна температура - так, на термін служби картриджа можуть впливати навіть погодні умови, адже у рідини для паріння є властивість ставати більш текучою при нагріванні. Тож, якщо температура повітря дуже висока або ваш пристрій довго знаходився на сонці, жижка може просто витекти.
  • Різкі зміни температури - таке може трапитись, коли ви парите при мінусовій температурі повітря. На холоді рідина стає щільнішою, а коли ви робите затяжку - нагрівається і розширюється. Через це можуть відбуватись перепади тиску всередині резервуару, що призведе до втрати його герметичності.
  • Використання на старих пристроях - як показує практика, вірогідність протікання змінного елементу може бути прямо пропорційною віку пристрою, на якому він використовується. Не можна однозначно сказати, чому так трапляється, але користувачі доволі часто скаржаться на таку проблему, адже вона виникає із пристроями найрізноманітніших брендів.

Заправляйте картридж на 2/3 об'єму резервуару

Чому картридж бурлить?

Це ще одна поширена проблема, яка може викликати занепокоєння та дискомфорт. Під час використання пристрою ви можете почути (або навіть відчути), що картридж бурлить або булькає, ніби рідина всередині закипає. Цьому так само може бути декілька пояснень:

  • Використання на недостатній потужності - при недостатньому нагріванні випарник не встигає повноцінно випаровувати рідину, через що вона накопичується і починає булькати.
  • Забагато рідини в резервуарі - якщо залити забагато рідини у змінний елемент, існує вірогідність її попадання у нагрівальний елемент і внаслідок - у повітропровід.
  • Знос випарника - коли випаровувач вже відслужив своє та виходить з ладу, рідина може потрапити всередину нього, що створює те саме бурління.
  • Надто інтенсивні або часті затяжки - при дуже швидких або глибоких затяжках вата не встигає прогріватися, і замість випаровування рідина починає кипіти.
  • Перезволоження вати - якщо картридж довго стояв без використання або рідина занадто рідка, вата може набрати зайвого об’єму жижки, яка натомість буде булькати під час затяжки.

 

Чому картридж плюється?

Така проблема теж зустрічається доволі часто і беззаперечно створює дискомфорт під час паріння. Мається на увазі ситуація, коли робиш затяжку і гаряча рідина просто вистрілює в рот - це однозначно дуже неприємно. Частіше за все таке трапляється, коли рідина потрапляє безпосередньо на нагрівальний елемент або у повітропровід.

Причини і варіанти вирішення чому плюється картридж

Щоб попередити таку проблему, потрібно розібратись у причинах, які можуть її викликати:

  • Рідина занадто рідка - при використанні рідин з співвідношенням VG/PG 50/50 або 60/40 на великих потужностях (більше 30W), вата всередині випарника швидко перенасичується, що призводить до плювків.
  • Використання зношеного випарника - як ви вже могли зрозуміти, використання поношених змінних елементів може призвести до цілого ряду проблем, і серед них - плювання рідиною. Коли ватка втрачає здатність утримувати в собі рідину, жижа може потрапити прямо на нагрівальну спіраль або сітку, що призводить до утворення гарячих бризок.
  • Неправильна заправка - якщо під час заправки рідина потрапила у центральний повітряний канал, вона стече прямо на спіраль, що спричинить гарячі плювки.
  • Занадто низька потужність - при слабкому нагріванні спіралі рідина не випаровується, а просто закипає й розбризкується.

 

Поширені помилки

Звичайно, на швидкість зношення картриджа та виникнення проблем із ним може впливати ряд факторів, які не обов'язково будуть залежати від користувача. Проте, аби зробити все можливе, щоб ваш змінний елемент прожив як можна довше, рекомендується уникати деяких поширених помилок:

  • Неправильна заправка картриджа - проблеми можуть виникнути у разі, якщо ви не дотримуєтесь стандартного протоколу заправки змінного елементу. Рідину потрібно заливати у заправний отвір, що знаходиться під заглушкою на корпусі картриджа - ні в якому разі не в повітропровід. Заповнювати резервуар рекомендується приблизно на 2/3. Також потрібно пам'ятати, що після першої заправки картриджа обов'язково треба дати йому постояти 10-15 хвилин, аби рідина якісно просочила бавовну у випарнику. Якщо цього не зробити, ватка почне підгорати, що може призвести до ряду проблем, описаних вище.
  • Використання картриджа до повного випарування рідини - рідини у картриджі завжди повинно залишатись достатньо для того, щоб вона могла безперешкодно потрапляти у отвори на випарнику, які ведуть до бавовни - ви можете побачити їх крізь корпус картриджа. На деяких змінних елементах також передбачені позначки "MIN", орієнтуватись на які буде ще простіше. Якщо ватка не буде якісно просочуватись, випарник вийде з ладу набагато швидше.
  • Зарядка із встановленим картриджем - під час зарядки наполегливо рекомендується виймати картридж із пристрою. Якщо цього не робити, разом із девайсом під час заряджання буде нагріватись і спіраль у випарнику, що призведе до підгоряння бавовни.
  • Використання неправильних рідин - варто пам'ятати, що низькоомні випарники (0.4Ω та менше) завжди мають більші отвори для просочення бавовни, ніж нагрівальні елементи із вищим опором (0.6Ω і більше). Саме через це на низкоомних випаровувачах рекомендується використовувати густіші органічні рідини, адже вони зможуть забезпечити оптимальне просочення бавовни, на відміну від рідкіших сольових, які будуть просто витікати/кипіти/плюватись. Сіль чудово підійде для використання на картриджах із більшим опором, адже маленькі отвори у таких випарниках найкраще працюють саме із такою консистенцією.
  • Потрапляння прямих сонячних променів на картридж - не варто залишати змінні елементи на сонці, адже це так само може призвести до ряду неприємностей. При нагріванні рідина може стати надто текучою, що призведе до протікання та потрапляння всередину нагрівального елементу.
  • Використання картриджа після того, як він почав виходити з ладу - при перших ознаках псування картриджа слід просто змінити його на новий. Продовжуючи використовувати зіпсований картридж, ви підвищуєте ризик того, що він почне плюватись гарячою рідиною, або ще гірше - почне протікати та спричинить коротке замикання у пристрої через попадання рідини на контакти.
  • Занадто часті затягування - якщо робити затяжки одна за одною, не даючи випарнику трохи охолонути, це може призвести до підгоряння бавовни та передчасного виходу з ладу змінного елементу. Робіть невеликі перерви між затяжками, аби подовжити строк використання картриджа.

Виймайте картридж з пристрою під час зарядки

Яку рідину використовувати, щоб картридж не підтікав?

Вибір правильної рідини для нового змінного елементу може здатись непростою задачею, особливо новачкам у світі вейпінгу. Проте це дуже важливий фактор, який може мати доволі великий вплив на ваш досвід паріння та на те, як довго пропрацює картридж.

Яку обрати рідину, щоб картридж не підтікав?

Тому ми допоможемо вам розібратись у цьому питанні, використовуючи зручну табличку-пам'ятку:

Опір випарника

Рекомендоване співвідношення VG/PG

Тип рідини

Припустимий вміст нікотину

Рекомендована потужність

0.2Ω

70/30 або 80/20

Органічна

<6мг

35-45W

0.4Ω

70/30 або 60/40

Органічна/сольова

<15мг

25-35W

0.6Ω

60/40 або 50/50

Сольова

<25мг

18-25W

0.8Ω

60/40 або 50/50

Сольова

<35мг

13-18W

1.0Ω

50/50

Сольова

<50мг

10-13W

1.2Ω

50/50

Сольова

<60мг

8-12W

 

Картридж Vaporesso Xros повністю витік - чому так?

На жаль, картриджі з технологією Corex 2.0, попри хорошу передачу смаку та довговічність, мають один неприємний недолік - після заправки рідина просто витікає назовні. Це відбувається через те, що вата не завжди може одразу увібрати у себе рідину, тож жижа просто протікає повз неї та виходить через повітряні канали. З цією проблемою стикаються дуже багато користувачів і вона однозначно заслуговує окремої уваги.

Рекомендації для першої заправки картриджа Vaporesso XROS, що він не витік

Щоб зменшити ризик протікання після заправки, важливо правильно "підготувати" змінний елемент:

  • Зробіть кілька холостих затяжок (не вставляючи картридж у сам пристрій) - це створює легкий вакуум, який підтягне рідину ближче до нагрівального елемента й допоможе ваті швидше її ввібрати.
  • Почекайте 10-15 хвилин після заправлення - після заправки і холостих затяжок варто трохи почекати. За цей час вата добре просочиться рідиною, і вона не буде витікати зі змінного елементу.
  • Злегка потрясіть картридж - це допоможе прибрати повітряні бульбашки, які заважають рідині проникати всередину вати.

Як показує досвід, такі маніпуляції дійсно допомагають привести змінний елемент у робочий стан. Після них ризик виникнення проблеми з протіканням значно зменшиться.

Ще один важливий момент, який варто мати на увазі - картридж з опором 0.4Ω має значно більші отвори для просочення бавовни у випарнику, ніж інші змінні елементи цієї лінійки. Це значить, що звичайні сольові рідини зі співвідношенням VG/PG 50/50 матимуть набагато більший шанс на протікання - саме тому з таким картриджем рекомендується використовувати густіші рідини на органічному нікотині.

 

Картридж SMOK розвалився

Ще одними змінними елементами з "характером" є картриджі SMOK. Вони доволі популярні завдяки доступності та великому вибору моделей, проте мають важливу особливість, яку не всі враховують при використанні. Корпус таких картриджів виготовлений з матеріалу, який є дуже чутливим до деяких компонентів рідин - їх використання може призвести до повного руйнування картриджа буквально після першої заправки.

Особливо небезпечними рідинами для таких картриджів є вишня, ананас, будь-які цитрусові та рідини з підкислювачем. Такі жижки викликають хімічну реакцію всередині резервуара, яка призводить до протікання, утворення тріщин або повного руйнування змінного елементу.

На жаль, це дуже поширена проблема серед користувачів продукції Смок та обійти її ніяк не вийде. Тому ми просто наполегливо рекомендуємо перевіряти склад рідин перед тим як заливати їх у картридж.

Картриджі SMOK тріскаються від деяких ароматизаторів

Підсумок

У підсумку варто визнати: причин, через які картридж може протікати, справді чимало - від неправильно підібраної рідини або недбалої першої заправки, до надто спекотної температури повітря чи елементарного зношення випарника, яке так чи інакше обов'язково трапляється з часом. Навіть дрібні нюанси, які здаються несуттєвими, можуть з часом призвести до того, що рідина почне витікати або картридж вийде з ладу раніше, ніж очікувалось.

На жаль, будь-який пристрій, що працює на змінних картриджах, має певний ризик протікання або інших технічних проблем, незалежно від бренду чи ціни.

Тому найкраще, що може зробити користувач - це уважно ставитись до вибору рідин, дотримуватись правил заправки та експлуатації, і мати на увазі, що жодний змінний елемент не є безмертним. Вейпінг на багаторазових под-системах - це зручно і смачно, але вимагає трохи обережності та розуміння того, як усе працює.

Рекомендуємо подивитись
Рекомендуємо почитати
Відгуків0

Написати відгук

Увага: HTML розмітка не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
icon_teleg Telegram icon_viber Viber icon_callback Зателефонувати