Кошик

Як вибирати рідину для електронних сигарет: нікотин, PG/VG, смаки

0
07.03.2023 00:00 Час прочитання: 10 хв.
Як вибирати рідину для електронних сигарет: нікотин, PG/VG, смаки

Незалежно від того, новачок ви чи досвідчений вейпер, якщо ви опинилися на цій сторінці, значить вам потрібна допомога у виборі рідини для електронних сигарет. У цій статті ми постараємося пояснити всі критерії, нюанси та іншу інформацію, яку потрібно знати, щоб зробити правильний вибір.

Приступаючи до вейпінгу, нічого не можна залишати на волю випадку. Крім вибору електронної сигарети, вам потрібно буде знайти рідину, яка найкращим чином відповідає вашим смакам і звичкам.

 

Критерії вибору рідини

Ваші перші затяжки визначать весь інший досвід вейпінгу. Якщо вибір смаку вашої рідини має велике значення, то відчуття в горлі, викликані парою, не менш важливі. Однак багато параметрів можуть вплинути на відчуття в горлі від рідини, тому давайте розбиратися.

Види нікотину та міцність

Міцність і тип нікотину

Одним із найважливіших критеріїв вибору рідини для електронних сигарет є міцність і тип нікотину, оскільки від них залежить не тільки ступінь і швидкість задоволення нікотинової потреби організму, а й загальні відчуття під час затяжки. Давайте розберемося з принципом і нюансами підбору.

 

Типи нікотину

У рідинах для вейпів найчастіше використовують два види нікотину:

  • органічний (звичайний, лужний, freebase) - відрізняється відчутним ударом по горлу (ТХ) і не надто швидким ефектом;
  • сольовий - відрізняється більш м'яким ТХ і миттєвим ефектом на організм;

Також існує гібридний нікотин - суміш органічного із сольовим. Його використовують для досягнення швидкого ефекту сольового зі збереженням удару по горлу від органічного. У готових рідинах зустрічається досить рідко, як приклад можна відзначити лінійку Black Limit 60ml від українського виробника Octolab.

 

Міцність нікотину

Міцність виражається в числовому значенні кількість нікотину на 1 мілілітр рідини (мг/мл; mg/ml) і також може виражатися у відсотках, а градація залежить від виду нікотину:

Вміст нікотину в рідині сильно впливає на силу удару по горлу, що відчувається під час паріння. Низький рівень нікотину призведе до слабкого удару, тоді як високий рівень нікотину викличе сильне відчуття першіння в горлі. Очевидно, що людина, яка раніше курила багато сигарет, не має такої чутливості, як менш активний курець, і легше звикне до рідини з високим вмістом нікотину.

Проте, це нормально відчувати деякий дискомфорт або навіть кашель, коли ви починаєте вейпити. Але якщо симптоми зберігаються, можливо, слід переглянути дозування нікотину, яке, ймовірно, занадто високе.

Підбір міцності нікотину

Як вибрати міцність?

Як ви вже зрозуміли, рівень нікотину в рідині потрібно обирати з обережністю і відповідати як вашим потребам, так і вашій чутливості. Крім того, він може змінюватися з часом, залежно від еволюції вашої залежності.

Взагалі кажучи, ідеальний рівень визначається залежно від звичок колишнього курця, а отже, від кількості цигарок, які він викурює на день. Однак це не точна наука: це суто орієнтовний показник, який дає змогу визначити середнє значення.

 

Рекомендовані рівні нікотину визначаються таким чином:

 

Органічний нікотин

Сольовий нікотин

до 5 сигарет на день

0-1.5 мг/мл

15-25 мг/мл

5-10 сигарет на день

1.5-3 мг/мл

25-35мг/мл

10-20 сигарет на день

3-9 мг/мл

35-50мг/мл

понад 20 сигарет на день

6-12 мг/мл

50-65 мг/мл

PG/VG

Склад бази (основи) рідини

Рідина для електронних сигарет завжди складається з нейтральної основи, яка сама по собі складається з пропіленгліколю (PG) і рослинного гліцерину (VG) в різних пропорціях. Кожен із цих двох компонентів має чітко визначену роль.

 

PG і VG

  • PG (пропіленгліколь) - є носієм смаку, а також відповідає за удар по горлу, спричинений рідиною. Тому рідина для вейпів із високим вмістом PG матиме потужніший удар і більш насичений смак. Вона також буде більш текучою і краще підходить для малопотужних електронних сигарет.
  • VG (рослинний гліцерин) - це компонент, який є джерелом пари, що утворюється в процесі паріння. Що більше рослинного гліцерину містить рідина, то більше вона створюватиме великі хмари. Але вона, ймовірно, буде менш смачною, ніж рідина, що містить трохи більше PG.

 

Як вибрати співвідношення VG/PG у рідині?

Співвідношення PG/VG у рідині для вейпа безпосередньо впливає на її в'язкість. Що більше рідина містить рослинного гліцерину, то густішою вона буде. І навпаки, чим більше в ній міститься пропіленгліколю, тим рідшою вона буде. У деяких випадках це може спричинити проблеми сумісності з електронною сигаретою.

Загалом усі електронні сигарети можна поділити на малопотужні (до 30 Вт, сигаретна затяжка - pod-системи, вейп-пени, мтл-баки) та субомні (опір нагрівального елемента значно нижчий за 1 Ом, вихідна потужність вища за 30 Вт, багато пари, кальянна затяжка). Спираючись на цей поділ можна підібрати відповідну рідину.

Варто взяти до уваги, що ринок вейпінгу дуже великий і розширюється з кожним днем, постійно з'являються нові девайси, що дивують варіативністю використання і різними нововведеннями, тому якщо ви не впевнені як класифікувати свою електронну сигарету і яку рідину з нею використовувати, не соромтеся звернутися до наших консультантів за допомогою.

 

Под-системи або малопотужні електронні сигарети

У разі використання даного типу вейпів, рекомендується розглядати до придбання більш текучі склади VG/PG, як 50/50 або 60/40. Це обумовлено тим, що малопотужні електронні сигарети вимагають крихітного нагрівального елемента і часто мають маленькі отвори для просочення вати, тому густіші опції рідини просто не зможуть швидко просочувати випаровувач, що призведе до "гариків" і "сухих затяжок".

Найчастіше рідини з таким співвідношенням робляться або на сольовому нікотині, або з високою концентрацією органічного, оскільки на невеликих потужностях міцність нікотину набагато менш відчутна.

 

Субомні (більш потужні) електронні сигарети

Для потужних електронних сигарет, навпаки, не рекомендується використовувати рідини з високим вмістом PG, оскільки занадто текучі склади можуть призвести до небажаних протікання, а також не видаватимуть достатню кількість пари.

Ідеальним співвідношенням VG/PG для цього типу вейпів вважається 70/30 або 80/20 - на великих потужностях воно забезпечує баланс смаку, удару по горлу і пароутворення.

Смаки рідин електронних сигарет

Смаки

Вибір смаку рідини - це насамперед особиста справа кожного, адже цей критерій дуже суб'єктивний. Ось кілька порад, які допоможуть вам зробити свій вибір.

 

З якого смаку почати?

Існує величезна безліч смаків рідин для електронних сигарет. Їх можна умовно розділити на 4 категорії:

  1. фруктово-ягідні (манго, яблуко, малина, чорниця, полуниця, кавун, диня, банан, смородина, гуава, ківі, маракуйя тощо). Можуть бути моно-смаками, всілякими поєднаннями і міксами, з холодком і без)
  2. десетні (випічка, печиво, креми, пироги, пончики, бісквіти, торти. Можуть також поєднуватися з фруктами і ягодами, як, наприклад, лимонний пиріг і пампух з малиновим джемом).
  3. тютюнові (різні сорти тютюну, також можуть поєднуватися з кремами, фруктами та ягодами)
  4. ментолові (м'ятні, з холодком. Можуть виступати в ролі жуйки, а також поєднуватися з тютюновими і фруктово-ягідними міксами як охолоджувальний ефект).

Також смаки можна розділити за більш базовою класифікацією:

  • солодке - найчастіше належать десертні смаки, а також більшість фруктів на кшталт манго, дині, банана, гуави, персика і т.д.
  • кисле - абсолютно кислими, в розумінні "з'їсти часточку лимона", рідини для вейпів бути не можуть, скоріше менш-солодкими, нейтральними або з кислинкою. До таких можна віднести ягідні, цитрусові та деякі фруктові смаки, як-от малина, журавлина, лимон, апельсин, ананас, синя малина, ківі, зелене яблуко.
  • гірке - найчастіше це тютюнові смаки, без домішок кремів або фруктів.
  • холодне - можуть бути як чиста м'ята/ментол, так і в поєднанні з фруктами, ягодами і навіть тютюном. Відмінно підійдуть для тих, кому подобається відчуття прохолоди в роті.

Щоб вибрати смак, необхідно поставити собі запитання "Що мені подобається в повсякденному житті та не набридає?", після чого розпочинати пошук бажаної баночки (для зручності та економії часу рекомендується використовувати фільтр за смаками).

Рідина як в одноразках

Як вибрати рідину як в одноразках?

В одноразових електронних сигаретах зазвичай використовуються яскраві, солодкі та супер-насичені смаки фруктів і ягід, рідше можна зустріти тютюнові та десертні аромати. До популярних лінійок рідини, як в одноразових можна віднести: Get High Salt 10ml, eight by Katana Salt 10ml і 30ml, Chaser Lux Salt 11ml і 30ml, а також фірмові рідини безпосередньо від Elf Bar - ElfLiq Salt 30ml.

Потрібно брати до уваги, що такі рідини сподобаються не всім: вони можуть швидко приїдатися, і не кожен зможе випарувати всю баночку одного смаку до кінця, а в разі використання потужніших електронних сигарет з високою передачею смаку смакові якості таких рідин можуть бути, м'яко кажучи, спірними. Також високий рівень солодощі зазвичай призводить до того, що нагар на спіралі утворюється набагато швидше, ніж у випадку зі "спокійнішими" смаками, що означає частішу потребу в заміні картриджа, випаровувача або вати зі спіраллю (залежить від типу пристрою, який ви використовуєте).

 

Задоволення понад усе!

Електронна сигарета може стати не тільки засобом відвикання від тютюну, а й справжнім задоволенням! Тому необхідно прислухатися до своїх бажань і міняти рідину так часто, як вам хочеться. Дійсно, нерідко після тривалого паління однієї й тієї самої рідини відчувається певна втома: смакові рецептори звикають до ароматів, і ви менше відчуваєте смак. Не соромтеся змінювати рідину щойно відчуєте це!

А для тих, хто ще не впевнений у своїх вподобаннях, рекомендується розглядати рідини невеликих об'ємів (10 або 15мл) різних виробників, щоб спробувати максимальну кількість варіантів і визначитися, якщо не з фаворитами, то щонайменше із загальними відчуттями та побажаннями, які можна висловити консультанту під час подальшого підбору.

Рекомендуємо подивитись
Рекомендуємо почитати
Відгуків0

Написати відгук

Увага: HTML розмітка не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
icon_teleg Telegram icon_viber Viber icon_callback Зателефонувати